Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/714.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Plandeka na budowę

Budowlana folia ochronna

Budowlana folia jest niezwykle wytrzymała i wodoszczelna. Znajduje ona zastosowanie w izolacjach oraz jako materiał ochronny w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym, hydrotechnicznym, komunalnym a także w rolnictwie. Wykorzystuje się ją między innymi do zabezpieczania materiałów budowlanych a już w trakcie prac wykonawczych do ochrony dachów przed ich pokryciem, a także do zabezpieczania izolacji termicznej.

Ogólnie rzecz biorąc, folie budowlane można podzielić na paroizolacyjne, paroprzepuszczalne, izolacyjne – termiczne, fundamentowe – moletowane oraz folie fundamentowe – kubełkowe. Zastosowanie folii w budownictwie obejmuje każdy jego aspekt począwszy od konstrukcji podłóg, poprzez osłony elewacyjne, stolarkę okienną skończywszy na dachu. Jej właściwości pozwalają użytkować ją w każdych warunkach i zabezpieczać nasze domy przed wilgocią, deszczem czy też zimnem.

W tym zakresie stosuje się folie izolacyjne. Są one używane w warstwach przeciwwilgociowych układanych wprost pod podłogami, posadzkami i wylewkami oraz w warstwach chroniących izolację termiczną i akustyczną przed zawilgnięciem. Często też taka folia przydaje się na nawierzchni tarasów. Funkcja izolacyjna folii budowlanej to również ochrona przed przemakaniem, zabezpieczanie fundamentów, stropów, połaci dachowych, osłon elewacyjnych i stolarki okiennej.

Jak więc widać, jej rola jest ogromna a budowanie domów w dzisiejszych czasach nie może obejść się bez takiego materiału. Zalet folii jest bardzo wiele. Nie przepuszcza pary wodnej, jest elastyczna, wytrzymała, łatwo się ją montuje i, co najważniejsze, ochrania budynki i mieszkających w nich ludzi przed niekorzystnymi wpływami czynników atmosferycznych.

Budowlana folia może mieć również postać plandeki. W takiej wersji nadaje się do rozłożenia jako zabezpieczenie przed pyłem, farbą i innymi zabrudzeniami. Także jest bardzo mocna i odporna na rozerwanie. Zwykle ma ona kolor czarny i może być profilowana oraz posiadać wytłoczenia jak chociażby folia fundamentowa- moletowana.

W niektórych zastosowaniach folie mają postać metalizowaną jak choćby w przypadku wykończeń dachowych. Są one świetlnym izolatorem energii cieplnej i barierą dla wiatru oraz pary wodnej. Producenci tego rodzaju materiałów budowlanych posiadają w swej ofercie różne rodzaje i rozmiary folii.