Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/714.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
W co zapakować kanapkę?

Folia spożywcza i aluminiowa

Folia spożywcza to materiał do pakowania, przechowywania i przenoszenia bądź transportu żywności. Jest ona ogólnie dostępna i stosowana przez wszystkich bez wyjątku. Spotykamy się z nią w każdym sklepie, na bazarach i w wielu innych miejscach. Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez foliowych opakowań, gdyż są one tanie i łatwe w użytku, tak więc ogólnie stosowane.

Spożywcza folia może mieć różną postać, wielkość i kolor. Najczęściej jest to dosyć długi kawałek folii nawinięty na tekturowy wałek i można ja kupić w sklepie z wyposażeniem AGD. Jej funkcjonalność to głównie sprawa właściwości materiału. Przylega ona bowiem dosyć dokładnie do opakowywanych produktów, chroniąc je przed zamoczeniem, wysuszeniem i wysychaniem. Jest jakby folią samoprzylepną.

Zazwyczaj stosuje się ją w sklepach na stoiskach mięsnych i z nabiałem, gdyż te produkty spożywcze wymagają dobrego, szczelnego pakowania, głównie z tej przyczyny, aby zbyt łatwo nie ulegały obsychaniu podczas przechowywania np w lodowce czy podczas mrożenia. Użyteczność tego rodzaju folii sprawdza się w przechowywaniu wędlin, mięs, owoców, ryb oraz ciast.

Stanowi ona idealny zamiennik dla opakowań papierowych czy zwykłych woreczków foliowych; które nie przylegają tak dobrze do opakowywanych produktów jak folia. Funkcjonalna i niezwykle przydatna podczas rożnych czynności kuchennych jest także folia aluminiowa. Jest ona dwustronna. Jedna ze stron jest matowa a druga błyszcząca. Powłoka matowa przepuszcza ciepło natomiast ta druga chroni przed ciepłem. Te właściwości są bardzo przydatne podczas pieczenia. Mianowicie kiedy zależy nam na szybkim opiekaniu, należy danie owinąć w ten sposób, aby matowa strona folii znalazła się na zewnątrz.

Aluminiowa folia ma wiele zalet; nie przepuszcza światła, nie powoduje rozkładania tłuszczów oraz witamin. Dzięki jej zastosowaniu do przygotowywania potraw można przyrządzając je zdrowo i dietetycznie, gdyż produkty spożywcze pieką się we własnym sosie. Ponadto można jej używać do przechowywania potraw, aby dłużej zachowywały świeżość. Wtedy należy pakować je w taki sposób, aby warstwa lśniąca folii znajdowała się na zewnątrz.

Zabezpieczy to żywność przed przedostawaniem się ciepła do wewnątrz i tym samym spowolni proces jej psucia się. Ogólnie rzecz ujmując, folia aluminiowa jest produktem niezbędnym w kuchni podobnie jak przezroczysta folia spożywcza, znacznie ułatwia i przyspiesza pewne czynności.