Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/714.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Czym jest folia w płynie?

Uszczelnianie płytek w łazience

Folia w płynie jest folią izolacyjną stosowaną dla ochrony różnego rodzaju powierzchni, które narażone są na ciągle niekorzystne działanie wody lub pary wodnej. Tworzy ona bardzo dobrą barierę ochronną przed wilgocią. Najczęściej wykorzystywana jest do wykończeń w kuchni oraz łazience, czyli tam gdzie jest najwięcej wilgoci oraz gdzie powierzchnie narażone są na nieustanne działanie wody. Strefy mokre, w których okładzina płytek ceramicznych nie jest uznawana jako dostateczne zabezpieczenie – tam folia w płynie idealnie się sprawdza.

Gromadząca się pod płytkami woda wraz z zabrudzeniami stanowi poważne zagrożenie dla całości powierzchni; toteż jak najbardziej wskazana jest bardzo dobra ochrona. Folia w płynie jaka jest w tym wypadku jak najbardziej odpowiednia nakładana powinna być przy pomocy pędzla lub też wałka.

Ogólnie wystarczy zastosować dwie warstwy o łącznej grubości 1 mm, co dodatkowo sprawia, że materiał jakim jest ta folia uznawany jest za bardzo ekonomiczny. Można ja kłaść na każdym podłożu cementowym, betonowym, anhydrytowym, tradycyjnym tynku, gipsie, podłożu gipsowo- kartonowym, gipsowo- włóknowym.

Folia w płynie jest całkowicie wodoodporna i elastyczna. Ponadto jest ona jednoskładnikowa, wysoce trwała i wykonana na bazie żywicy akrylowej. Jej barwa jest najczęściej żółta, co wcale nie jest żadną wadą czy tez oznaczeniem, ze produkt jest gorszej jakości. Dzięki barwie żółtej możliwe jest bieżące kontrolowanie właściwej grubości nakładanej warstwy.

Obie warstwy nakłada się wałkiem akrylowym lub też metodą natrysku na czyste podłoże nośne, jedynie wcześniej zwilżone wodą. Z pewnością folie wodochronne należy stosować tam gdzie pomieszczenia narażone są na duże zawilgocenie. Same płytki nie zapewniają należytej wodoszczelności, a jeśli nie stosuje się żadnych dodatkowych zabezpieczeń, uszkodzeniu mogą ulegać także ściany i podłogi.

Decydując się na wykonanie izolacji przy użyciu folii w płynie,najpierw uszczelnia się przy pomocy specjalnej taśmy i kołnierzy wszystkie połączenia ścian między sobą oraz ścian z podłogą jak tez przejścia rur. Nałożona pierwsza warstwa powinna zostać pozostawiona do wyschnięcia. Folia w płynie jest doskonałym materiałem izolującym. Jej aplikacja jest bardzo łatwa a cena bardzo przystępna. Większość osób decyduje się na jej wykonanie bo to dzisiaj podstawa doskonałej izolacji w łazienkach i kuchniach.