Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/714.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Foliowe worki i torebki

Ekologiczne torby na zakupy

Folia jest materiałem wszechstronnym, nadającym się do wielu zastosowań. Jednym z tych najczęściej spotykanych, z którymi mamy do czynienia na co dzień są opakowania foliowe różnego rodzaju. Należą do nich częstokroć używane przez każdego z nas woreczki i reklamówki jednorazowego użytku, które zabieramy ze sklepu wraz z żywnością, duże reklamówki do częstego użytkowania, wszelkiego rodzaju torebki foliowe z nadrukiem lub bez, taśmy oraz folię do pakowania żywności.

Typów opakowań jest bardzo dużo i chociaż obecnie w sklepach odchodzi się od tego rodzaju produktów na rzecz tych ekologicznych, całkowite wyeliminowanie folii nie jest możliwe. Służy ona bowiem do opakowywania najróżniejszych przedmiotów, które nie mogą być przechowywane i transportowane w inny sposób.

Jeśli chodzi o pospolite woreczki, to można wyróżnić kilka ich rodzajów: na odpady, polietylenowe służące do przechowywania żywności jak też do pakowania odzieży i innych nietoksycznych przedmiotów. Producenci zajmujący się ich wytwarzaniem oferują różne warianty worków i toreb wysoko przezroczystych z taśmą klejącą, dogrzewanym wieszakiem lub też plastikową rączką oraz z zamknięciem strunowym.

Te ostatnie są szczególnie wygodne, ponieważ pozwalają na łatwe i szybkie zamknięcie worka czy torebki w celu zabezpieczenia zawartości. W taki sposób można przechowywać drobne, nieostre rzeczy i produkty, które powinny być chronione przed wilgocią.

Są to opakowania wielorazowego użytku, natomiast worki i reklamówki jednorazowego użycia produkuje się z cieńszej folii. Znajdziemy je we wszystkich supermarketach, przede wszystkim na stoiskach z owocami i warzywami. Nadają się one do doraźnego pakowania produktów o niewielkich rozmiarach i wadze. Ich głównym zadaniem jest ułatwienie podczas zakupów oraz oddzielenie artykułów spożywczych od kosmetycznych czy też chemicznych, wkładanych do jednego koszyka. Mimo iż nazywane są jednorazówkami, cechuje je spora wytrzymałość.

Wiele z nich, głównie tak zwane reklamówki, posiadają nadruki w postaci reklamy danego sklepu. Może to być logo lub chwytliwe hasło. Opakowania foliowe doskonale sprawdzają się jeśli chodzi o przetrzymywanie i segregowanie odpadów w gospodarstwie domowym. Ułatwiają ich usuwanie oraz podział śmieci na szkło, papier i plastik dzięki temu, że posiadają określony kolor i właściwy  nadruk.